Dobre samopoczucie poprzez optymalny klimat mieszkalny

Zaczerpnąć siły, odprężyć się, oddychać świeżym powietrzem, poprzez świeże powietrze czuć się po prostu dobrze...
Umysłowa i fizyczna sprawność, dobre samopoczucie i przede wszystkim zdrowie zależą od warunków klimatycznych w miejscu Państwa zamieszkania. Tam spędzają Państwo 60% do 90% czasu dziennie. Stworzenie takiego mikroklimatu to zadanie dla nowoczesnej techniki ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia oraz wentylowania. Firma REMKO wyprodukowała odpowiednie, wzajemnie dostosowane systemy.

Odprężenie poprzez ciepło promieniujące

Poprze niskotemperaturowe ogrzewanie ścienne lub podłogowe, ciepło promieniujące ogrzewa ciało a nie powietrze! Przy tym temperatura powietrza może być 2°C niższa niż przy ogrzewaniu radiatorowym, co oznacza zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło o 8 do 10 %. Ogrzewanie podłogowe pracuje z pompą ciepła przy bardzo niskich temperaturach. I dlatego nie odczuwa się skąd pochodzi ciepło, a mamy dobre samopoczucie oraz optymalne krążenie krwi.

Niech Państwo odetchną świeżym powietrzem

Bogate w tlen powietrze pozwala zachować czysty umysł oraz radości życia. Precz z zanieczyszczeniami, wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami. Urządzenia firmy REMKO do kontrolowanej wymiany powietrza pracują na to z najwyższymi współczynnikami, są ekonomiczne oraz komfortowe, nie tworzą przeciągów.
Na życzenie mogą Państwo mieć również przyjemny chłód w gorące lato- bez terkotania drogiego urządzenia klimatyzacyjnego.

Naturalne ciepło bez zanieczyszczeń

Pompy ciepła pracują całkowicie bezemisyjnie. To znaczy całkowicie bez sadzy oraz trujących gazów. Ogrzewanie za pomocą kopalnych środków (olej, gaz) powoduje emisję do 40% CO2. Przy każdym spalaniu wytwarzają się związki siarkowe, sadza oraz inne szkodliwe związki. To właśnie one powodują kwaśne deszcze, umieranie lasów oraz pogorszenie naszego zdrowia.

Komfort i kompetencja

Nowoczesna technika grzewcza gwarantuje najwyższy komfort klimatu mieszkania, przy największych oszczędnościach energii, nie obciążaniu środowiska oraz najniższych kosztach eksploatacji.
Dobre samopoczucie, jakość życia oraz zdrowie są bezcenne. Z pompami ciepła firmy REMKO osiągną Państwo bezpieczeństwo i optymalny klimat mieszkalny. Budowa instalacji zostanie fachowo wykonana poprzez naszego Partnera Systemowego.

Państwa prywatna dodatkowa renta.

Najpóźniej po 3. Szoku olejowym wszyscy uświadomili sobie, że pokłady kopalnych materiałów palnych się kończą- wraz z wszystkimi niedogodnymi następstwami: ceny gazu i oleju opałowego rosną.
Konwencjonalne ogrzewania są out. Dlatego pompy ciepła firmy REMKO obniżają Państwu koszty, w stosunku do sąsiada z ogrzewaniem olejowym lub gazowym, o 60 do 75%. Dzieje się tak, ponieważ pompy ciepła pobierają od 60-80% darmowego ciepła z otoczenia.

Najniższe koszty eksploatacji

Faktem jest: nie istnieje dogodniejsza forma ogrzewania. 3/4 używanej energii otrzymują Państwo za darmo ze środowiska!
Do uzyskania temperatury wody 30°C nie potrzebujemy płomienia o temperaturze 2000°C. Taka technika jest dzisiaj już przestarzała- i za droga. Z pompą ciepła zużywacie Państwo 3/4 darmowej energii słonecznej, która zgromadzona jest w otoczeniu i w przyszłości również pozostanie darmowa. Dlatego pompy ciepła oferują nie tylko dziś najtańsze koszty eksploatacyjne wszystkich systemów.

Również w przyszłości

Czy za 20 lat będziecie Państwo mogli sobie jeszcze pozwolić na dotychczasowy sposób ogrzewania?
Wybór systemu ogrzewania jest decyzją na dziesiątki lat. Kto patrzy w przyszłość, spotka się na pewno z pompami ciepła firmy REMKO. Już dzisiaj, przy prawidłowym zaprojektowaniu ogrzewania, pompy ciepła są źródłem ogrzewania o najniższych kosztach eksploatacyjnych. Ale to jeszcze nie wszystko: przy każdej podwyżce cen energii ogrzewanie przy pomocy pomp ciepła staje się względnie coraz tańsze, ponieważ zwiększają się oszczędności w stosunku do oleju i gazu, jako że w przypadku pomp ciepła 3/4 energii pozostaje darmowe, nawet wtedy, gdy drożeje prąd.

Poparcie państwa

Stosowanie pomp ciepła jest oficjalnie popierane ze względu na ekologiczną i ekonomiczną technikę. Poparcie to przejawia się od umarzanych przez państwo dopłat aż do ulg podatkowych i dopłat do odsetek przy kredytach finansowych. Nie pozwólcie sobie Państwo stracić tych możliwości.
Bliższe informacje dla właściwych obszarów znajdą Państwo w CO2 i koszty

Niech staną się Państwo wzorem do naśladowania
Udowodnione jest, że technika pomp ciepła jest jedną z niewielu, która może pomóc w ochronie środowiska. Wasze dzieci będą Wam za to dziękować!

Bezobsługowość

Z pompą ciepła firmy REMKO zaoszczędzą Państwo uciążliwego tankowania oleju opałowego, nie będą potrzebować Państwo już więcej kominiarza i nie będą Państwo musieli więcej myśleć o serwisie palnika czy kontroli spalin. Pompy ciepła firmy REMKO pracują całkowicie automatycznie bezobsługowo.

Dziecinnie łatwa obsługaNiezależność i bezpieczna przyszłość

Własna energia zamiast uzależnienia z "zewnątrz"! Zmagazynowana energia słoneczna z powietrza, wody i gruntu - znajdują się, bez względu na wszelkie kryzysy, przed naszymi drzwiami. Jeżeli pomyśli się o skutkach kryzysów w gospodarce naftowej i gazowej, to pozna się niebezpieczne uzależnienie od zagranicy jako dodatkowy współczynnik ryzyka.


Rys.: Gdzie znajdują się rezerwy ropy?

Pompa ciepła przedstawia sobą dzisiaj najnowocześniejszy system grzewczy. Wysoko wartościowa technika oznacza bezpieczeństwo. Pokłady energii, którą czerpie pompa ciepła, są zarówno czasowo jak i ilościowo nieograniczone, podczas gdy nośników ciepła jak ropa, gaz itd. jest coraz mniej, przez co stają się one coraz bardziej kosztowne. Od 1900 roku globalne zużycie energii pierwotnej zdziesięciokrotniło się. Wybór rodzaju ogrzewania to decyzja na dziesięciolecia.

Rys.: Zasoby czasowe nośników energii

Niepalność

Za pomocą pomp ciepła temperatura energii otoczenia podnoszona jest dla celów grzewczych do wykorzystywalnego poziomu. W pompach ciepła firmy REMKO odbywa się to przy pomocy nietrujących, obojętnych w stosunku do ozonu, niepalnych, bezpiecznych czynników roboczych R 407C oraz R 134a.

Komfort

Ogrzewanie z pomocą pomp ciepła firmy REMKO oferuje najwyższy komfort ogrzewania i mieszkania:
Zwykłe dla pomp ciepła niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe albo ścienne gwarantuje przyjemny i zdrowy klimat mieszkalny. Niskotemperaturowe ciepło promieniowane zapobiega również zwiększonym zawirowaniom powietrza i kurzu.

Nasze środowisko naturalne jest w niebezpieczeństwie

Przez miliony lat lasy i wszelka roślinność naszej planety produkowały tlen - tlen, którym dzisiaj oddychamy. Następnie rośliny zostały pochłonięte przez ziemię, w której przemieniły się w węgiel, ropę naftową oraz gaz ziemny.
Dziś właśnie te kopalne surowce spalane są przez człowieka. Skutkiem tego wyprodukowany swego czasu tlen zostaje zużywany, a w zamian produkowany jest CO2. Kolejnym zjawiskiem jest niezwykły wzrost zawartości gazu metanowego w atmosferze. Ma ono kilka przyczyn: z powodu coraz większego wydobycia i użytkowania gazu ziemnego na całym świecie odnotowuje się wzrastające stężenie dwutlenku węgla (CO2) oraz metanu. To z kolei potęguje naturalny efekt cieplarniany i prowadzi do zagrożenia klimatycznego. Skutkiem tego jest - według Światowej Organizacji Zdrowia Narodów Zjednoczonych (UNO) - oczekiwany (przeciętny) wzrost temperatury o 1,5 do 4,5°C w przeciągu następnych 100 lat.
Oznacza to wyraźną ingerencję w nasz system klimatyczny, coraz częstsze burze, gradobicia i wzrost opadów atmosferycznych jak również powstawanie stref suszy oraz wzrost poziomu wód morskich.
Należy ponadto zastanowić się nad zagrożeniami i szkodami w środowisku naturalnym, spowodowanymi przez nieszczelne rurociągi ropy i gazu oraz nad zanieczyszczeniem wód morskich ropą naftową w wyniku katastrof tankowców.

Na tropie sprawców

grzewanie przy pomocy paliw kopalnych odbywa się najczęściej poprzez spalanie oleju lub gazu.
Podczas chemicznego procesu spalania emitowane są wielkie ilości dwutlenku siarki, sadzy i innych szkodliwych substancji. Te ostatnie powodują powstawanie tzw. "kwaśnego deszczu", umieranie lasów, a ponadto są niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia. Każdy proces spalania, także gazu, jest przyczyną powstawania CO2, który powoduje efekt cieplarniany oraz zagrażające nam zmiany klimatyczne. Przeciętne ogrzewanie olejowe jednego domku jednorodzinnego emituje rocznie około 6.000 kg CO2, natomiast ogrzewanie gazowe - około 4.000 kg.

Pompy ciepła pracują w miejscu swego zastosowania bez żadnych emisji

To znaczy, nie produkują one sadzy i wszelkich innych trujących spalin.
Pompy ciepła produkują z energii słonecznej energię grzewczą bez szkodliwych produktów ubocznych.
W kotłowni możecie więc Państwo suszyć białe pranie. W ten sposób kształtujecie Państwo sami swe otoczenie. W ogrodzie nie ma szkodliwych substancji wyprodukowanych przez system grzewczy. Możecie Państwo spokojnie odetchnąć. Także sąsiedzi będą Państwu wdzięczni za wkład w globalną ochronę środowiska.
Firma REMKO stosuje w swych urządzeniach wyłącznie takie czynniki robocze, które są neutralne dla ozonu i dla natury - a nie przeciwko nim.

Rys.: Globalne porównanie emisji: dla domku jednorodzinnego o zapotrzebowaniu energii grzewczej 8,8 kW. (Prąd: 50% bez emisji, np. elektrownia wodna; 50% z elektrociepłowni)Odpowiedzialność za przyszłość

Nie chcemy pozbawić nasze dzieci przyszłości i zrujnować ekologicznej przestrzeni życiowej. Dziś jesteśmy odpowiedzialni za jutro. Olej i gaz jako surowiec będą potrzebne także w przyszłości - tam gdzie nie będzie ich można zastąpić. Szkoda jest spalić ich wszystkie zapasy.
Należy mieć na uwadze, że import gazu ziemnego i ropy naftowej obciążają ponadto bilans płatniczy budżetu państwa, podczas gdy energia z otoczenia jest dobrem krajowym
Niech Państwa życie stanie się wygodniejsze
Pompy ciepła firmy REMKO pracują całkowicie automatycznie i bez nadzoru. Nie ma nic wygodniejszego! Uwygodnijcie Państwo sobie życie i korzystajcie z większej ilości wolnego czasu, mając przy tym mniej trosk i kłopotów.

Niezawodna obsługa klienta

U nas osobista opieka nad klientem nie kończy się na sprzedaży urządzenia. Do Państwa dyspozycji stoi fachowy serwis firmy REMKO, który jest również osiągalny w dni świąteczne oraz soboty i niedziele. Nasi technicy serwisowi są wyspecjalizowanymi w pompach ciepła fachowcami, którzy rozwiążą każde zadanie na miejscu przy pompie ciepła.
Instalacja z pompą ciepła REMKO pracuje bezobsługowo.
Regularne kontrole są gwarancją optymalnych kosztów eksploatacyjnych działającego systemu grzewczego. O przedłużoną żywotność Państwa urządzenia dbać będzie fachowa opieka, kontrola oraz czyszczenie pompy ciepła.

Bezpieczeństwo poprzez kompetencję

Firma REMKO jest pierwszą na świecie firmą która jako pierwsza, od niezależnej komisji ekspertów, uzyskała znak jakości D-A-CH.
Nazwa REMKO kojarzy się z najwyższą jakością. My jesteśmy dla klientów, o czym niektórzy tylko mówią. Podjęcie decyzji o zakupie pompy ciepła, to decyzja na dziesięciolecia. Kompletny program firmy REMKO oferuje dla prawie każdego przypadku odpowiednie urządzenie.
Pompy ciepła REMKO pochodzą z profesjonalnej seryjnej produkcji. Firma REMKO zainstalowała mnóstwo instalacji z pompami ciepła. We własnym, zakładowym laboratorium badawczym, mogą być testowane w warunkach ekstremalnych, wszystkie produkowane systemy pomp ciepła. Pompy ciepła firmy REMKO posiadają komponenty tylko o długiej żywotności i pracują bezobsługowo. Jeśli ktoś zdecyduje się na kompromisy przy jakości swojego ogrzewania, kupuje w efekcie końcowym drożej. Jakość się opłaca.


technika grzewcza

Projekt: Agencja Reklamy "J.V. DUET"